Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Warsztaty projektowe - Design Silesia II

UL WORK/SHOP 10 – 12 maja 2012 Galeria ASP Katowice, Rondo Sztuki

2012-04-26  Autor: Adrian Urbanek   Źródło: Design Silesia II   Kategoria: Patronaty
UL WORK/SHOP 10 – 12 maja 2012
Galeria ASP Katowice, Rondo Sztuki

Studenci i projektanci uczelni projektowych z Województwa Śląskiego wezmą udział w warsztatach, których celem będzie zaproponowanie rozwiązań projektowych dla wybranej przestrzeni publicznej w centrum Katowic.

Podczas trzech dni warsztatów grupa studentów i projektantów, pracując pod okiem ekspertów, zaproponuje nowe rozwiązania, przestrzeni publicznej. Warsztaty mają wzbogacić doświadczenie młodych projektantów, ale również wnieść swój głos w dyskusji na temat przestrzeni publicznej Katowic.

Kuratorem drugiej edycji warsztatów UL WORK/SHOP jest Marlena Happach, założycielka i prezeska warszawskiego Stowarzyszenia Odblokuj, zrzeszającego architektów, urbanistów, projektantów, grafików, socjologów. Inicjując przedsięwzięcia służące poprawie jakości przestrzeni wokół nas „Odblokuj” włącza mieszkańców i użytkowników przestrzeni w proces projektowy i realizacyjny.

Bogate doświadczenie stowarzyszenia, zbudowane poprzez realizację szeregu akcji, warsztatów oraz przede wszystkim ogromny entuzjazm i pozytywną energię, jaka towarzyszy każdemu działaniu grupy Odblokuj - chcemy przenieść do Katowic.

Warsztaty realizowane są przez ASP w Katowicach w ramach II edycji projektu Design Silesia, którego liderem jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Rekrutacja: Prześlij swoje portfolio w formacie PDF na adres e- mail: design-silesia@asp.katowice.pl; max. 5 MB oraz wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.design-silesia.pl. Na zgłoszenia czekamy do 6 maja. Regulamin warsztatów dostępny na stronie www.design-silesia.pl)

Miejsce warsztatów: Rondo Sztuki oraz wybrana przestrzeń w Centrum Katowic

Termin warsztatów: 10 – 12 maja 2012

Warsztaty organizowane są w ramach projektu Design Silesia II

Prowadzący warsztaty:

ZESPÓŁ I

Agata Sander i Trond Nicholas Perry

Trond Nicholas Perry skończył akademię Sztuk pięknych w Trondheim w wydziale rzeźby. Wiele z jego prac charakteryzuje zespolenie sztuki i życia czego efektem jest indywidualne podejście do wzornictwa. Agata Sander jest absolwentką WAPW. Najważniejsze w jej działaniach są zasady zrównoważonego rozwoju, low-tech i zaangażowanie społeczne. Ich praca skupia się na użytkowych rozwiązaniach przestrzennych, w których  zasada działania w danym środowisku jest ważniejsza  niż estetyczny dogmat.

Do najważniejszych ich prac  należą: pięciotonowy katamaran mieszkalny, hydromotoryczna katarynka Quantum, meble na wyposażenie AIR laboratory w CSW w Warszawie. Obecnie pracują nad kolekcją mebli/udogodnień dla LevArt w Levanger w Norwegii.

Aga i Nicholas poprowadzą grupę w języku angielskim.

ZESPÓŁ II

Maciej Czeredys i Magdalena Wrzesień

Warszawscy architekci-urbaniści. Maciej Czeredys równolegle do pracy w pracowni urbanistycznej pracuje przy organizowaniu międzynarodowych konkursów architektonicznych (Nowy Teatr, Muzeum Historii Polski, Sinfonia Varsovia). Współtworzył takie wydarzenia jak: Warszawa w Budowie  (1 i 2 edycja), Archigadaniny oraz KNOT (twórca interwencji architektonicznych “Spirala komunikacyjna” w Warszawie we współpracy z prof. TU Vien Peterem Fattingerem i “Kalejdoskop” w Bukareszcie). Jest także współautorem instalacji NA_MIĘTNIE  łącząca strukturę architektoniczną, ogród wertykalny, video i muzykę.

Magda Wrzesień pracuje na co dzień w Miejskiej Pracowni Planistycznej. Jest współzałożycielem Stowarzyszenia Odblokuj i współautorem realizowanych przez Stowarzyszenie interwencji, m.in. mobilnych donic miejskich oraz przenośnej przestrzeni publicznej Piazza Gumoleum.

ZESPÓŁ III

Marlena Happach i Natalia Romik

Architektka Marlena poprowadzi grupę razem z Natalią Romik – artystką i architektką specjalizującą się w realizacji obiektów tymczasowych i mobilnych, autorką m.in. napędzanego entuzjazmem obiektu RUMB – łatwej w transporcie i montażu wielofunkcyjnej platformy miejskiej. RUMB jest rozkładany na planie róży wiatrów – nad jej ośmioma rogami rozwiera się kolorowy namiot, który tworzy tymczasowe schronienie dla grupy miejskich nomadów. Ten tabor przemieszcza się przez miasto niczym masa krytyczna, przewożony na tuzinie rowerów ciągnących przyczepki ze sprzętem niezbędnym do postawienia namiotu, zorganizowania spotkania, pikniku albo dyskusji. Natalia pracuje w jednej z warszawskich pracowni architektonicznej a w najbliższym czasie planuje otwarcie doktoratu w prestiżowej szkole UCL w Londynie.

ZESPÓŁ IV

Marek Happach i Wojciech Tylbor Kubrakiewicz

Czwartą grupę poprowadzi Marek Happach – architekt, autor m.in. struktury pawilonu M3- odwzorowującego typowe dla osiedla Służew nad Dolinką mieszkania M3, przeniesionego w przestrzeń publiczną. Dzięki otwarciu ścian pawilonu udało się stworzyć platformę współdziałania i współtworzenia, która pozwoliła odbiorcom odkryć to miejsce na nowo.

Współprowadzącym jest Wojciech Tylbor-Kubrakiewicz – artysta specjalizujący się w grafice artystycznej, który uprawia również rysunek, fotografię oraz video. Współpracując ze Stowarzyszeniem Odblokuj stworzył murale w przestrzeni publicznej (na ścianie kamienicy przy Równej 21 a także na ujściu ścieków w sąsiedztwie pawilonu M3). Jest także autorem plastycznej aranżacji podwórka, między blokami Muranowa, gdzie na pustym betonowym polu zaproponował namalowanie modułowej trasy do wyścigów w kapsle (Grand Tour de Muranów) wyznaczonej na trasie osiedla.

 

 

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Patronaty

Plebiscyt Polska Architektura XXL 2020 – internauci wybrali

2021-10-06

12 kwietnia 2021 zakończyło się głosowanie internautów w trzynastej edycji plebiscytu Polska Architektura… »

Ruszyły zgłoszenia do konkursu Baumit Fasada Roku 2021!

2021-05-20

Domy jedno- i wielorodzinne, budynki niemieszkalne, a także obiekty poddane termomodernizacji czy renowacji… »

Gala Plebiscytu Polska Architektura XXL 2020 – ogłoszenie wyników

2021-05-13

Grupa Sztuka Architektury zaprasza na uroczyste ogłoszenie wyników trzynastej edycji Plebiscytu Polska… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2025 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro