Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Odważ się i zainspiruj!

Trzecia edycja międzynarodowego konkursu TRIMO URBAN CRASH trwa do 31 stycznia 2010

2010-12-15  Autor: Magdalena Michalska   Źródło: trimo.pl   Kategoria: Konkursy, nagrody

Trzecia edycja międzynarodowego konkursu TRIMO URBAN CRASH trwa do 31 stycznia 2010. Już teraz zarejestrowało się ponad 1500 osób pochodzących z 80 krajów świata.

Słowenia, Lublana, 7 grudnia 2010, konkurs Trimo Urban Crash, który potrwa jeszcze przez dwa miesiące wzywa studentów architektury i projektowania do aktywnego udziału w konkursie. Zadanie konkursowe – instalacja mająca publiczne zastosowanie - będzie wybudowana przez firmę Trimo w wybranej lokalizacji – dzielnicy Lublany Nove Fužine. Jak dotąd ponad 1500 osób, pochodzących z 80 krajów świata dokonało już swojej rejestracji na oficjalnej stronie konkursu. To trzy razy więcej niż w tym samym momencie poprzedniej edycji konkursu z 2008 roku.

Konkurs otwarty jest jeszcze niecałe dwa miesiące i jest to kreatywne wyzwanie dla studentów by stworzyć publiczną instalację dla mieszkalnej dzielnicy Lublany Nove Fužine, w której zastosowano produkty Trimo. Instalacja ta powinna ożywić dzielnicę i jednocześnie być odpowiedzią na architektoniczny i społeczny problem, coraz częściej spotykany w miejskich aglomeracjach europejskich miast.

Zwycięski projekt zostanie wybudowany przez firmę Trimo w tej dzielnicy a zwycięzca otrzyma w nagrodę pobyt w renomowanej szkole architektury w Londynie - Architectural Association (AA) School of Architecture. Dodatkowo wszyscy finaliści konkursu zostaną zaproszeni do udziału w warsztatach architektury w Słowenii. Jest to na pewno jedna z możliwości zdobycia ciekawych referencji, ważnych dla każdego studenta będącego u progu swojej kariery zawodowej. Złożone prace będą oceniane przez międzynarodowe jury, złożone z profesorów architektury i projektowania, praktyków architektury, autorów zwycięskiej pracy z poprzednich edycji konkursu, reprezentantów firmy Trimo i władz miasta Lublana.

www.trimo.pl/konkursy-trimo/trimo-urban-crash

Ilość osób zarejestrowanych na stronie konkursu jasno pokazuje, że konkurs jest bardzo popularny. Zainteresowanie konkursem rośnie każdego dnia, a dziś zarejestrowało się już ponad 1500 osób z 80 krajów. Najwięcej studentów zarejestrowało się z Polski a następnie Słowenii, Serbii, Włoch, Hiszpanii, Argentyny, Wielkiej Brytanii, Meksyku i Stanów Zjednoczonych.

Miloš Florijančič, przewodniczący jury, Profesor na Wydziale Architektury w Lublanie w Słowenii, daje radę wszystkim, który zastanawiają się nad przyłączeniem do konkursu: „ich prace powinny być świeże i zrozumiałe dla wszystkich, bez zbędnych tłumaczeń i objaśnień. Przed złożeniem swojej pracy powinni jeszcze raz spojrzeć na projekt i przemyśleć swój pomysł. Praca nad projektem nie powinna jednak trwać zbyt długo – powinna być przemyślana i przeniesiona na papier lekką ręką. Zdecydowanie najważniejszym argumentem w wyborze prac będzie siła projektu, uczciwość oraz prostota”.

Takie podejście mają również zwycięscy poprzednich edycji konkursu: Rok Grdiša ze Słowenii, finalista konkursu z 2007 roku, zdecydował się na udział w konkursie w ostatnim momencie. „To był dla mnie tak właściwie ostatni dzwonek by wziąć udział w konkursie, więc pomyślałem „czemu nie”. Zastanawiałem się nad tym, co mógłbym zrobić, co byłoby łatwe do wykonania dla Trimo i jednocześnie by dobrze wyglądało. Zdecydowałem się więc po prostu to zrobić. Nagroda w konkursie Trimo Urban Crash to doskonała referencja, oczywiście umieściłem ją w swoim CV. Mój projekt został postawiony w parku Tivoli w Lublanie i jest to mój pierwszy projekt budowlany – to wspaniała rzecz. I to jest właśnie to – myśli zmieniają się w rzeczywistość. To było świetne uczucie, gdy wokół mnie byli ci wszyscy ważni ludzie a ja stałem pośród nich w centrum uwagi. Udział w takim konkursie to jest coś, co powinien zrobić każdy student – wszystkim to polecam”.

Chiara Agosti z Włoch, wraz z Franceska Bellina zdobyły trzecie miejsce w poprzedniej edycji za projekt „Collector – Engine Info Point”. Chiara Zdecydowała się na udział w konkursie ponieważ widziała w nim wielką szansę dla siebie i pomyślała, że „temat konkursu jest bardzo przyjemny”. Podkreśla duże znaczenie letnich warsztatów: „bardzo się cieszyłam, nie spodziewałam się takiej nagrody. W letnich warsztatach najważniejszym elementem byli ludzie, których miałam szansę poznać. Lubię pracę z ludźmi z różnych krajów, bo każdy z nas ma inne pomysły. To jest szansa, którą dobrze wykorzystałam i referencja, którą umieszczam w CV. Może wezmę udział również w tegorocznej edycji konkursu”.

A jaki sekretny sposób na sukces miał serbski student, który wziął udział w konkursie już dwa razy w latach 2007 i 2009? Bojan Končarević, dziś studiujący w Tokio, dostał honorowe wyróżnienie jury w obu edycjach konkursu za swoje oryginalne pomysły. „Trimo Urban Crash to doskonałe doświadczenie dla początkujących architektów i właśnie dlatego zdecydowałem się wziąć udział w konkursie”. Klucz do sukcesu leży prawdopodobnie w jego filozofii kreowania. „Moja filozofia projektowania polega na tworzeniu architektury relacji. Projekt przygotowany do konkursu Trimo ma ogromne znaczenie dla mojego CV. Moja rada dla wszystkich, który chcą wziąć udział w konkursie, by zadali sobie pytanie czy potrafią stworzyć naprawdę wyzywający projekt. Jeśli tak, na pewno powinniście wziąć w nim udział.”

Międzynarodowy konkurs Trimo Urban Crash daje studentom doskonałą możliwość na nawiązanie nowych, interesujących znajomości oraz wymianę i porównanie wiedzy i dotychczas zdobytych doświadczeń w dziedzinie architektury. Firma Trimo dąży do rozszerzenia współpracy z uczelniami wyższymi by zachęcić je do konstruktywnej współpracy w zakresie teorii, praktyki i ekonomii na różnych obszarach naszego życia. Już dziś do tegorocznej edycji konkursu Trimo Urban Crash przyłączyła się Politechnika Śląska, Gdańska, Warszawska i Łódzka.

Biorąc pod uwagę długoletnią tradycję Trimo w prowadzeniu badań nad rozwojem oraz kładąc nacisk na swój profesjonalizm, Trimo Urban Crash jest projektem niezwykle innowacyjnym.

Zwycięskie projekty zostaną wybrane przez międzynarodowe jury w dwuetapowym procesie i następnie zostaną one poddane publicznemu głosowaniu. Ogłoszenie konkursu nastąpi pod koniec kwietnia 2011 a zwycięski projekt zostanie wybudowany w tym samym roku na jesień. Podczas oficjalnej gali otwarcia instalacji finaliści konkursu będą mogli spotkać się z wszystkimi członkami jury oraz wziąć udział w architektonicznych warsztatach. Zwycięski projekt zostanie wybudowany przez firmę Trimo, a jego autor otrzyma w nagrodę pobyt w letniej szkole architektury w Londynie.

Aby uzyskać więcej informacji o konkursie zapraszamy do odwiedzenia strony: www.trimo-urbancrash.com lub prosimy o kontakt z Magdaleną Michalską,: komunikacja@trimo.pl, +48 669 844 202.

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Konkursy, nagrody

Konkurs na przebudowę dzielnicy w Kanadzie

2021-01-13

Prezentujemy informacje o konkursie w Kanadzie. »

Zegar słoneczny stanie pod Wawelem...

2020-12-23

Kraków czeka na projekt unikatowego zegara słonecznego, który będzie działał również w… »

Konkurs KOŁO i Studio NOM (Nie Olewamy Miasta): Rozmowy o architekturze, obyczajach i największych sekretach przyrody

2020-07-30

Czego od przestrzeni miejskiej oczekuje jeden z najbardziej cenionych, polskich architektów? Co o słowie… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2025 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro